Достапни линкови

Во Авганистан загинаа 11 рудари


Во експлозија во рудник во Баглан – Авганистан загинале 11 рудари.
Според Гувернерот на оваа провинција Муниши Абдул Маџеед,
11 рудари копале непрофесионално во еден тунел кога се случила екплозијата. Засега не е јасно дали станува збор за официлано одобрен или див рудник.
XS
SM
MD
LG