Достапни линкови

Најмалку 6 војници убиени во Пакистан


Бану - Пакистан - архива
Најмалку 6 пакистански војници загинале во самоубиствен бомбашки напад на северо-западот на земјата во Бану, во провинцијата Кибер – Паштуква.
Цел на нападот, за кој одговорноста ја превзеле пакистанските талибанци, бил камп на парамилитарни погранични единици.
XS
SM
MD
LG