Достапни линкови

Рускиот амбсадор во НАТО Рогозин, заменик премиер


Дмитри Рогозин
Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска го наименува рускиот пратеник во НАТО Дмитри Рогозин за заменик премиер, надлежен за одбранбената индустрија. Тој му вети на Медведев дека ќе користи челична рака во борбата против корупцијата во руските оружени сили. Дмитри Рогозин во владата го замени Сергеј Иванов кој вчера стана шеф на администрацијата во Кремљ.
XS
SM
MD
LG