Достапни линкови

Тимошенко останува во затвор


Второ-степениот суд во Украина ја потврди пресудата и затворската казна од 7 години против поранешната премиерка Јулија Тимошенко за злоупотреба на службената положба. Тимошенко ги отфрла сите обвинувања и смета дека станува збор за политички монтиран процес. На исто мислење се и Соединетите Држави и Европската Унија.
XS
SM
MD
LG