Достапни линкови

Над 30 загинати и 100 повредени во експлозии во Дамаск


Сиријскиот заменик министер за надворешни работи Фаисал Мекдад соопшти дека над 30 луѓе загинале, а околу 100 биле повредени во денешните два самоубиствени бомбашки напади во Дамаск. Тој оцени дека станува збор за терористички напади. Сиријскиот режим, на чело со претседателот Башар Ал Асад за повеќемесечните анти-владини протести и насилствата во земјата оценуваат дека се дело на вооружени терористи.
XS
SM
MD
LG