Достапни линкови

Над илјада исчезнати во поплавите на Филипини


Филипинската влада соопшти дека повеќе од илјада луѓе и натаму се водат како исчезнати по катастрофалните поплави што ја зафатија таа земја во кои досега загинале 1080 луѓе. Новинските агенции јавуваат дека некои предградија на Кагајан де Оро, град со околу милион жители, биле однесени од реките кои надошле по изобилните дождови од пред една недела.
XS
SM
MD
LG