Достапни линкови

САД нуди награда за информации за финансиерот на Ал Каеда


Знамето на Ал Каеда
САД распишаа награда од 10 милиони долари за информација која ќе доведе до апсење на Јасин ал Сури, кој е обвинет дека ја помагал Ал Каеда.
Роберт Хартунг од националното биро за дипломатска безбедност го опиша ал Сури кој е познат и под името Езедин Абдел Азиз Халил како клучен финансиер на Ал Каеда и константна опасност по интересите на САД.
XS
SM
MD
LG