Достапни линкови

Временска прогноза-облачно наместа со снег


Времето претпладне во Македонија ќе биде променливо облачно наместа со снег и умерен северен ветер. Попладне ќе настапи делумно разведрување. Утринската температура ќе се движи од минус шест до минус два, а дневната од минус три до два степена.
Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно и ветровито. Утринската температура ќе се спушти до минус четири, а дневната ќе се искачи до еден степен.
XS
SM
MD
LG