Достапни линкови

Медведев - На Русија не и треба хаос туку демократија


Обраќање на Претседателот на Русија Дмиртиј Медведев во Кремљ
Претседателот на Русија Дмитриј Медведев во обраќањето до двата дома на Парламентот денеска изјави дека владата нема да дозволи провокатори и екстремисти да ја доведат во прашање стабилноста на земјата по оспорените од опозицијата парламентарни избори.
Медведев повика на реформи на политичкиот систем велејки дека на Русија и треба демократија, а не хаос.
Тој нема да се кандидира на следните претседателски избори отворајки патот за враќање на Премиерот Владимир Путин на претседателската функција.
XS
SM
MD
LG