Достапни линкови

Серија екплозиии одекнаа во Багдад - 40 загинати


Карада кварт каде одекнаа експлозии во Багдад 22.12.2011
Серија од најмалку 7 експлозии денеска одекнаа во Багдад.
Според Министерството за здравство при тоа најмалку 40 луѓе загинале, а 149 се повредени. Засега не е познато кој стои зад нападите.
Овие напади се случуваат во време на политичка криза меѓу ирачките шиити и сунити и неколку дена по повлекувањето на американските трупи.
XS
SM
MD
LG