Достапни линкови

Обраќање на рускиот претседател Дмитриј Медведев пред Парламентот


Рускиот претседател Дмитриј Медведев ќе има обраќање пред претениците во горниот дом на Парламентот на Русија, Советот на Федерацијата. Неговиот говор ќе биде внимателно проследен со оглед на уличните пртотести кои ги обележаа неодамнешните избори во таа земја. Во текот на викендот Медведев рече дека на рускиот политички систем му е потребна модернизација, па се очекува да има детали за ова за време на денешниот говор. Медведев нема да учествува на изборите за претседател што ќе се одржат во март, со што му се отвора пат на Владимир Путин да се врати на врвната позиција.
XS
SM
MD
LG