Достапни линкови

Финска фати брод со 160 тони експлозив


Илустрација.
Финските власти соопштија дека пронашле околу 160 тони експлозив и 69 ракети земја-воздух на товарен брод што пловел под британско знаме. Крајна дестинација на бродот била Кина. Властите велат дека не го знаат потеклото на експлозивот, ниту пак каде требало да пристигне.
XS
SM
MD
LG