Достапни линкови

60 исламистички милитанти загинале во судирите во Јемен


Јеменската армија во северозападен Јемен.
Руското министерство за надворешни работи соопшти дека во судирите во северен Јемен биле убиени 60 исламистички милитанти, меѓу кои имало и руски државјани. Министерството соопшти дека исламистите загинале во судирите меѓу шиитите и ултраконзервативните салафисти што траат веќе еден месец.
XS
SM
MD
LG