Достапни линкови

Нови обвиненија против Тимошенко


Поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко во затвор во Киев.
Апелациониот суд во Киев го отфрли барањето на поранешната украинска премиерка Јулија Тимошенко да ги блокира новите обвиненија против неа, со што отвори пат за ново судење против неа по обвиненијата за проневера и затајување данок. Тимошенко е осудена на 7 години затвор за злоупотреба на службената должност и овластувања.
XS
SM
MD
LG