Достапни линкови

Петмина полски војници загинаа во Авганистан


Американски и полски војници во Авганистан.
Петмина војници на НАТО загинаа во експлозија на мина во источен Авганистан. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападот. Мисијата на ИСАФ не кажа од која земја се загинатите војници, но полското Министерство за одбрана соопшти дека загинатите се полски војници. Варшава има распоредено околу 2.500 војници во Авганистан.
XS
SM
MD
LG