Достапни линкови

Ослободен рускиот опозиционен блогер


Алексеј Навални
Рускиот блогер, Алексеј Навални, кој беше уапсен на протестите против резултатите од последните парламентарни избори, е ослободен од затвор. Навални, кој помина 15 дена во затвор, изјави дека протестите ќе продолжат се додека не бидат исполнети легитимните барања. За 24-ти овој месец се закажани нови масовни протести во Москва. На 5-ти декември, ден по парламентарните избори во Русија, покрај Навални, беа успасени уште околу 300 лица
XS
SM
MD
LG