Достапни линкови

Обама свечено ќе го означи крајот на војната во Ирак


Американските војници на заминување од Ирак.
Американскиот претседател Барак Обама ќе го означи крајот на војната во Ирак на специјална церемонија што ќе се одржи денеска во 18 часот по централноевропско време. Обама ќе биде придружуван од потпретседателот Џо Бајден во базата Ендрјус во Мериленд каде што треба да ги пречекаат војниците што се враќаат од Ирак. Последните американски војници го напуштија Ирак пред два дена.
XS
SM
MD
LG