Достапни линкови

ОН бараат апсење на убијците на дагестански новинар


Убиениот новинар Хаџимурат Камалов.
Канцеларијата на високиот комесар за човекови права на ОН ги повика руските власти да ги најдат и да ги изведат пред суд убијците на новинарот Хаџимурат Камалов. Основачот на дагестанскиот неделник Черновик, познат по својот критички став кон локалните власти, беше застрелан во оваа севернокавкаска република во петокот.
XS
SM
MD
LG