Достапни линкови

Путин ја почна изборната кампања


Рускиот премиер Владимир Путин
Рускиот премиер Владимир Путин го посети регионот Тива кој граничи со Монголија во мобилизирање на неговите приврзаници за претседателските избори во март 2012 година. Тој притоа го означи почетокот на изградбата на првата железничка пруга што ќе го поврзе регионот со Трансибирската железница. Путин и владејачката партија Единствена Русија, по завршувањето на парламентарните избори на 4 декември, се соочија со неколкудневни протести поради наводи за изборни неправилности.
XS
SM
MD
LG