Достапни линкови

Клинтон: САД се подготвени да му помогнат на севернокорејскиот народ


Хилари Клинтон
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изрази надеж дека Северна Кореа ќе го следи патот на мир по смртта на лидерот Ким Џонг Ил. Клинтон испрати апел до надлежните во Северна Кореа да соработуваат со меѓународната заедница за воспоставување на добри односи со своите соседи. Таа додаде дека Соединетите американски држави се подготвени да му помогнат на севернокорејскиот народ.
XS
SM
MD
LG