Достапни линкови

Жител на Иран обвинет за шпионажа


Амир Мирзаеи
Ирански американец тврди дека неговиот син не е шпион на ЦИА, како што обвинуваат иранските власти. Според иранската државна телевизија, Амир Мирзаеи бил приведен под обвиненија дека се обидел да ги инфилтрира иранските државни безбедносни служби. Неговиот татко во изјава за медиумите тврди дека Амир бил во посета на неговата баба во Техеран и дека никогаш не работел за ЦИА.
XS
SM
MD
LG