Достапни линкови

Времето денеска облачно со врнежи од снег


Времето во Македонија ќе биде претежно облачно и студено со повремени врнежи од снег, особено во северните делови на земјата. Метеролозите за утре предвидуваат интензивни врнежи од снег низ целата земја. Утрово, температурата се спушти до минус три степени, додека во текот на денот температурите ќе се движат во интервалот од три до пет степени целзиусови.
XS
SM
MD
LG