Достапни линкови

Извлечени 16 тела на загинати од руската нафтена платформа


Спасувачите пронашле најмалку 16 тела на загинати работници од нафтената платформа Колскаја, што вчера потона во близина на рускиот остров Сахалин на Далечниот Исток. На платформата во Окотското Море имало 67 луѓе. Веднаш по несреќата, спасувачите успеаја да извлечат 14 преживеани.
XS
SM
MD
LG