Достапни линкови

НАТО ќе ги продолжи ноќните операции во Авганистан


Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи
НАТО соопшти дека ќе продолжи со ноќните напади врз осомничените милитанти и покрај протестите на Претседателот Хамид Карзаи.
Портпаролот на НАТО Карстен Џакобсен изјави дека во акциите учествиваат и припадници на авганистанските специјални сили и дека нивното учество се зголемува.
Во операциите, според Џекобсен, во 85 насто немало стрелби, а во во 1 процент имало цивилни жртви.
XS
SM
MD
LG