Достапни линкови

Се трага по исчезнатите од несреќата на Колскаја


Бродот „Колскаја“
Преставници на руските власти соопштија дека се најдени тела на 10 члена на екипажот на заринканиот брод кај островот Сахалин на далечниот исток.
На бродот имало 67 луѓе..
Веќе два дена траат спасувачките операции по инцидентот на бродот Колскаја кој вчера заринка по силната бура.
XS
SM
MD
LG