Достапни линкови

Почуствуван земјотрес во Богданци


Земјотрес со јачина од три-четри степени според Европската мекросеизмичка скала доцна синоќа бил почуствуван во Богданци и околината, соопштуваат од сеимолошката опсерваторија при природно-математичкиот факултет во Скопје. Од таму соопштуваат дека бил регистриран земјотрес чиј епицентар се наоѓа на 110 километри југоисточно од Скопје и потекнува од валандовското епицентрално подрачје.
XS
SM
MD
LG