Достапни линкови

Израел ослободи 550 палестински затвореници


Израелскиот војник Гилад Шалит по ослободувањето од заробеништво
Израел ослободи 550 палестински затвореници во втората фаза според договорот со Хамас, откако беше ослободен израелскиот војник Гилад Шалит по пет години во заробеништво во појасот Газа.
Властите во градот Рамалах соопштија дека ослободените војници синоќа пристигнале во градот. Меѓу 550-те затвореници имало 6 жени и 55 малолетници на возраст од 14 до 17годин.
XS
SM
MD
LG