Достапни линкови

Временска прогноза - Променливо облачно, снег на планините


Илустрација.
Времето денеска ќе биде променливо облачно, со повремени сончеви периоди. Во западниот дел од земјата, попладне ќе врне, а во вечерните часови дождот ќе премине во снег. На планините ќи врне снег.

Во Скопје и околината времето ќе биде повремено облачно, со сончеви периоди.

Температурата ќе се движи од нула до 10 степени.
XS
SM
MD
LG