Достапни линкови

Британија-Иран да не им помага на Талибанците


Талибански бунтовник
Британскиот амбасадор во Кабул, Вилијам Пети, го повика Иран да престанe да им помага на бунтовниците во Авганистан. Тој во изјава за Rадио Слободен Авганистан вели дека британските сили имаат докази дека Техеран им испраќа оружје на Талибанците. Тој вели дека е поарно за Иран да ја подржува владата на Авганистан, отколку бунтовниците.
XS
SM
MD
LG