Достапни линкови

Над 430 жртви при тропска бура на Филипини


Жителите на погодениот регион на Филипини, 17 декември 2011
Најмалку 430 луѓе загинале на Филипините како последница на тропската бура која ја зафати замјата соопштуваат од Црвениот крст. Бурата ги погодила крајбрежните градови на југот од земјата. Многу луѓе се уште се водат за исчезнати.
Бурата го погодила регионот вчера, по што непрекинато врне 24 часа, а тоа предизвикало поплави. Армијата со околу 10 илјади војници работи на спасување на преживеаните.
XS
SM
MD
LG