Достапни линкови

Ирачка делегација во посета на Дамаск


Припадници на опозиционите сили во Сирија
Делегација на Ирак денеска е во посета на Дамск, на разговори со сиријскиот претседател Башар Ал Асад, но и со опозиционери, во обид да помогнат за запирање на насилствата во земјата. Други детали за посетата засега не се познати.
Според проценките на Обединетите Нации, за време на 9 месечните анти-владини протести во Сирија, досега во интервенција на безбедносните сили загинале околу 5 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG