Достапни линкови

Леон Панета во посета на Либија


Американскиот секретар за одбрана Леон Панета пристигна во посета на Триполи, прва на шеф на Пентагон на Либија. За време на неколкучасовниот престој во Триполи, Панета разговара со членовите на либијската транзициона влада. Тој изјави дека целта на посетата е да му оддаде почит на либијскиот народ за напорите за соборување на Гадафи и да се запознае со моменталната ситуација на теренот.
XS
SM
MD
LG