Достапни линкови

Обама и Медведев по телефон за изборите во Русија


Американскиот претседател Барак Обама телефонски разговарал со рускиот претседател Дмитриј Медведев за контроверзните парламентарни избори во Русија, соопшти Белата Куќа. Обама ја поздравил одлуката на Медведев за покренување истрага во врска со обвинувањата за изборни манипулации, како и мирните демонстрации низ Русија во врска со изборните резултати.
XS
SM
MD
LG