Достапни линкови

Советот за Безбедност на ОН ги укина санкциите против Либија


Советот за Безбедност на Обединетите Нации ги укина санкциите против Либија. Одмрзнати се сметките на Централната Банка на Либија, со што се ослободени средствата за обнова на земјата по паѓањето на режимот на Моамер Гадафи. Соединетите ДРжави исто така ги укинаа санкциите против Либија, но остануваат замрзнати сметките поврзани со членовите на семејството на Гадафи.
XS
SM
MD
LG