Достапни линкови

Уапсени 112 лица во борбата против детска порнографија


Зградата на Европол во Хаг
Во 22 европски земји се уапсени 112 луѓе во големи полициски операции како дел од борбата против детската порнографија, соопшти Европол.
Европската полициска организаија соопшти дека биле идентификувани 269 осомничени луѓе но одби да да даде детали за конкретните земји во кои е спроведена операцијата.
XS
SM
MD
LG