Достапни линкови

Проширување на полициската акција „Бришач“


Macedonia - OSCE and police patrols enter the village of Tearce, Tearce, 22Oct2001
Во полициската акција во Македонија во која пред два дена беа уапсени 57 лица, од кои 17 полициски службеници, поради местење сообраќајни несреќи можно е да биле вмешани и еден адвокат, доктори и сопственици на сервиси за поправање автомобили и агенти од осигурителни компании. Ова денеска го соопшти Министерството за внатрешни работи, наведувајќи дека акцијата се проширува.
XS
SM
MD
LG