Достапни линкови

Црна Гора од утре полноправна членка на СТО


Од отворањето на сесијата на СТО во Женева, 15.12.2011.
Црна Гора утре ќе стане полноправна членка на Светската трговска организација, а на свечената церемонија во Женева ќе присуствува премиерот Игор Лукшиќ, соопшти денеска црногорската Влада, оценувајќи дека тоа е еден од главните надворешно политички приоритети на земјата. Црна Гора во 2004 година поднесе барање за членство во СТО.
XS
SM
MD
LG