Достапни линкови

Русите ја губат довербата во Путин


Russia -- Russia's Prime Minister Vladimir Putin speaks to the media after his annual phone-in session with Russians in Moscow, 15Dec2011
Во Русија паѓа довербата во Премиерот Владимир Путин. Според истражувањето на државната „ВТИОМ“ направено по изборите се наведува дека 51 насто руски одобруваат како Путин ја извршува работата.
Минатиот месец тој процент изнесуваше 61 процент, а во Јануари 68 насто. И неговата партија Обединета Русија забележа пад на изборите,
Опонентите велат дека освоените 49,3 насто се добиени со лажирање и злоупотреби.
XS
SM
MD
LG