Достапни линкови

Во Дагестан убиен познат новинар


Во Махачкала е убиен Казиџимурад Камалов познат новинар и сопственик на весникот Черновик кој интензивно известува за злоупотребите во борбата против исламските милитанти во Дагестан и на Кавказот.
Станува збор за уште едно убиство на јавни личности во рускиот кавкаски регион.
XS
SM
MD
LG