Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно


Времето во Македонија претпладне ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне облачноста постепено ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец.Температурата ќе се движи од шест до 14 степени.Во Скопје и околината слично време со температура до 10 степени.
XS
SM
MD
LG