Достапни линкови

Тадиќ утре и задутре во посета на Македонија


Претседателот на Србија Борис Тадиќ утре и задутре ќе престојува во дводневна посета на Македонија. Според прес службата на Тадиќ, тој ќе оствари средби со македонскиот колега Ѓорѓе Иванов, со премиерот Никола Груевски и со претседателот на парламентот Трајко Вељановски. Тадиќ ќе учествува и на српско – македонскиот бизнис форум, ќе положи венец на гробот на Гоце Делчев, а предвидено е да го посети и село Кучевиште.
XS
SM
MD
LG