Достапни линкови

Намален кредитниот рејтинг на Украина


Кредитниот рејтинг на Украина од стабилен е намален во негативен, соопшти денеска агенцијата Мудис. Во соопштението се наведува дека Украина во наредните години веројатно ќе се соочи со финансиски проблеми, а оти политички ризик се парламентарните избори што треба да се одржат во наредната година, како и затворањето на екс премиерката Јулија Тимошенко
XS
SM
MD
LG