Достапни линкови

Над 100 мртви од затруен алкохол во Калкута


Над 100 луѓе загинале во Индија од консумирање затруен илегален алкохол. Десетици други луѓе завршиле во болница, а 4 лица биле уапсени во близина на Калкута за производство и продажба на отровен алкохол. Во минатата година, од затруен алкохол во Индија умреле околу 1.200 луѓе.
XS
SM
MD
LG