Достапни линкови

Обама им посака добредојде на американските војници од Ирак


Американскиот претседател Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама им посака добредојде на војниците од Ирак со што се одбележи симболично крајот на речиси деветгодишната војна. Обама изјави дека нивното враќање е историски момент за државата и војската.
Во Ирак беа убиени повеќе од 4500 американски војници, а според Обама војната ги чинела САД повеќе од билион долари.
XS
SM
MD
LG