Достапни линкови

Пакистанскиот претседател излезе од болница


Пакистанскииот претседател Асиф Али Задари
Пакистанскииот претседател Асиф Али Задари излезе од болница. Неговиот потпарол Фархатулах Бабар изјави дека Задари е преместен во резиденцијата во Дубаи, но не кажа кога претседателот ќе се врати во Пакистан. Според тестовите кои ги спровеле докторите состојбата на Задари е стабилна. Задари заврши во болница во минатата недела.
XS
SM
MD
LG