Достапни линкови

„Демонстрантот“ е личност на годината според Тајм магазин


U.S. -- TIME Magazine shows the December 26, 2011/January 2, 2012 issue featuring "The Protester," who was named TIME's Person of the Year, 14Dec2011
„Демонстрантот“(The Protester) е прогласен за личност на годината за 2011 година од магазинот Тајм. Магазинот се осврнува на протестите на Блискиот Исток, кои се проширија во Европа и во САД. Според Тајм, демонстрантите „ја редефинирале моќта на народот“ низ целиот свет. Личноста на годината на Тајм е човек или предмет за кој магазинот смета дека најмногу влијаел на културата или на вестите во изминатата година, за добро или за лошо. Минатата година, личност на годината, според Тајм, беше основачот на Фејсбук Марк Цукерберг.
XS
SM
MD
LG