Достапни линкови

Во Македонија уапсени полицајци поради лажни сообраќајни несреќи


Архивска снимка
Во полициска акција изутрината биле уапсени 50 лица од кои 15тина се полицајци, поради местење сообраќајни несреќи, јави агенцијата МИА. Приведените лица, кои биле уапсени на повеќе локации во земјата се очекува во текот на денов да бидат изнесени пред истражен судија. Тие преку лажните несреќи подигнувале средства од осигурителните компании.
XS
SM
MD
LG