Достапни линкови

Малики бара поголема поддршка од САД


Ирачкиот премиер Нури ал Малики
Ирачкиот премиер Нури ал Малики побара повеќе американски компании да дојдат во Ирак и да помогнат во обновата на економијата на таа земја. Малики кој престојува во Вашингтон изјави дека Соединетите држави ги имаат најдобрите компании кои можат да придонесат за развој и други стопански гранки, а не само на нафтената индустрија.
XS
SM
MD
LG