Достапни линкови

Награден филмот на Анџелина Џоли ,,Во земјата на крв и мед,,


Филмот на Аџелина Џоли за босанската војна ,,Во земјата на крв и мед,, ја доби наградата ,,Стенли Крамер,, што филмските продуценти од Холивуд ја доделуваат за социјална приказна. Овој филм е режисерско деби на Џоли која исто така го напиша и сценариото. Во филмот се прикажува љубовта меѓу србин и муслиманка пред да почне војната во Босна кои подоцна се сретнуваат во поинакви околности кога тој е офицер, а таа затвореничка.
XS
SM
MD
LG