Достапни линкови

Состанок на земјите членки на Јадранската повелба


Министерот за надворешни работи Никола Попоски во Тирана
Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска во Тирана ќе учествува на состанокот на Партнерската комисија на земјите членки на Повелбата за партнерство меѓу Македонија, Албанија, Хрватска, Црна Гора и Босна и Херцеговина и САД позната како Јадранска повелба. Се очекува да се разговара, меѓу другото, за аспектите на безбедносната соработка во регионот и за политиката на отворени врати на Алијансата во пресрет на Самитот на НАТО во Чикаго во мај идната година.
XS
SM
MD
LG